O nás

Naše rodinka se skládá z mamky Líby, taťky Jirky a dvou veselých kluků Tomíka a Marečka a zároveň z naší psí smečky. Jsme aktivní rodina. Rádi trávíme čas na zahradě či na procházkách s pejsky, sportujeme a radujeme se ze společných okamžiků. Naši první osudovou hovawartku Yennie Gasko Prim jsme si pořídili v roce 2006. Po dvou trpasličích pudlících (Akimek a Beník) to byl náš první velký pes, který byl “náš”. Poté, co jsme ji poprvé viděli u paní Svobodové, jsme si ji zamilovali a ani jsme netušili, jak to změní náš život. Netušili jsme, co vše nás čeká. Když jsme ale viděli její rodiče Oriflame Gasko Prim a Ozi Las Ksieszniczek a jejich výstavní a další úspěchy, jsme se jako soutěživí také vydali na první výstavu. Po prvním výstavním ocenění a posudku od pana Adlta “dobře živená” jsme na této oblasti zapracovali a od té doby byla na výstavách vždy jen Výborná. Plnili jsme si sen mnohých. Objížděli jsme mnohé výstavy a získávali krásná ocenění. Užívali jsme si krásného exteriéru i hezkého cvičení, kdy jsme pravidelně chodili na cvičák a jezdili na různé výcvikové akce.

Yennie nám přinesla mnoho radosti a krásných okamžiků do života. Poznali jsme, jak spokojeně a přirozeně hlídá dvůr, jak to chodí na výstavách, které jsme hojně navštěvovali, na cvičáku, jak je to krásné mít doma a předávat do nových domovů štěňátka. A také přátelský kontakt našich fenek s dětmi a s rodinou. Od Yennie jsme měli 2 vrhy, 20 štěňátek. Založili jsme si chovatelskou stanici uznávanou FCI – Black Prim. Z prvního vrhu, kdy jsme jeli na krytí do Finska v roce 2010, jsme si z 10ti štěňátek nechali doma druhou krásnou černou fenku – Apis, která je povahově také báječná a my si její povahy moc ceníme a zároveň má i krásný exteriér. Od ní již máme v současné době 3 vrhy. Yennie i Apis byly obě dvě díky výstavním oceněním, splněným zkouškám poslušnosti a povahovému testu uchovněny v I. třídě chovnosti. Z druhého vrhu jsme si doma nechali třetí černou osudovou fenečku – torpédo Desire.

Rádi bychom vychovávali zdravá a socializovaná štěňátka s vyrovnanou povahou. Krásný exteriér se snažíme zaručit díky genům našich fenek a krycích pejsků a jejich rodových linií. Pro štěňátka hledáme především milující domovy se zahrádkou a společně tráveným časem. Výstavy či cvičení je pro nás bonus navíc a máme z něj radost, ale víme, že ne všichni tyto činnosti vyhledávají. Např. my jsme na začátku vůbec nevěděli, co vše to obnáší a zda-li se tomu budeme věnovat :-). Vítáme účast na svodu mladých, kde se budete moci setkat s ostatními sourozenci. Zároveň uvítáme další kontakt s vámi :-).